305W-BG48H-O
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
305W-BG48H-O
Beschreibung:
PMI .190" LED 48V WIRE CLEAR GRE
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.19" (4.83mm)
Millicandela Rating 14mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 48V
Lens Color -
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA