305W-DRG12H-O
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
305W-DRG12H-O
Beschreibung:
PMI .190" LED 12V WIRE CLEAR RED
Benutzer handbuch
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 118°
Panel Cutout Dimensions 0.19" (4.83mm)
Millicandela Rating 3.7mcd Green, 4.3mcd Red
Product Status Obsolete
Lamp Color Green, Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style -
Series 30
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 567nm Green, 635nm Red
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA