Amphenol RF
Produkt-Nr.:
31-5800
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.0945
$4.0945
10
$3.71545
$37.1545
25
$3.5188
$87.97
50
$3.43691
$171.8455
100
$3.27313
$327.313
250
$2.864022
$716.0055
500
$2.782208
$1391.104
1000
$2.373052
$2373.052
2500
$2.209396
$5523.49
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Center Contact Plating | Gold |
| Dielectric Material | Polymethylpentene (PMP) |
| Center Contact Material | Brass |
| Ingress Protection | - |
| Mating Cycles | 500 |
| Voltage Rating | 500 V |
| Product Status | Active |
| Includes | 4 pcs - 1 Connector, 1 Contact, 2 Ferrules |
| Number of Ports | 1 |
| Mfr | Amphenol RF |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Insertion Loss | 0.2dB |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Mounting Feature | - |
| Series | - |
| Cable Group | RG-58 Plenum, 122, Belden 88240, 89907 |
| Body Material | Zinc Die Cast |
| Connector Style | BNC |
| Housing Color | Silver |
| Shield Termination | Crimp |
| Package | Bulk |
| Body Finish | Nickel |
| Impedance | 50Ohm |
| Contact Termination | Crimp |
| Frequency - Max | 4 GHz |
| Base Product Number | 31-580 |