Zuhause / Tape / 310-BLACK-18"X60'
minImg
310-BLACK-18"X60'
3M
Produkt-Nr.:
310-BLACK-18"X60'
Hersteller:
3M
Beschreibung:
RESL MED SLIP RESIST BLK 18"X60'
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 86°F (15°C ~ 30°C)
Thickness - Adhesive -
Color Black
Backing, Carrier Plastic Film, Silicone Rubber
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0461" (46.1 mils, 1.170mm)
Series Safety-Walk™ 300
Length 60' (18.3m) 20 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 14°F ~ 175°F (-10°C ~ 79°C)
Shelf Life 36 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 18.00" (457.20mm)