3100-40Q10999AT
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
3100-40Q10999AT
Beschreibung:
RELAY CONTACTOR 4PST 40A 24V
Auf Lager : 12
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Coil Power 9VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 40 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 5Ohms
Must Release Voltage 6 VAC
Product Status Last Time Buy
Contact Form 4PST-NO (DM) (4 Form X)
Series 3100, Products Unlimited
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 19.2 VAC