Zuhause / Tape / 311-CLEAR-48MMX50M
minImg
311-CLEAR-48MMX50M
3M
Produkt-Nr.:
311-CLEAR-48MMX50M
Hersteller:
3M
Beschreibung:
TAPE BOX SEALING 1.89"X 54.7YD
Benutzer handbuch
Usage Packaging, Sealing, Shipping, Splicing
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 80°F (4°C ~ 26°C)
Thickness - Adhesive 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polypropylene Film
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier 0.0011" (1.1 mils, 0.028mm)
Thickness 0.0021" (2.1 mils, 0.053mm)
Series Scotch® 311
Length 164' (50.0m) 54.7 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 32 ~ 50°F (0 ~ 10°C)
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Box Sealing
Width 1.89" (48.00mm)