31W-BA28H-NAO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
31W-BA28H-NAO
Beschreibung:
PMI LED .190" 28V CYLINDRICAL WI
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.19" (4.83mm)
Millicandela Rating 14mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series 30
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Amber
Wavelength - Peak 583nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 16.5mA
Lens Size 5.20mm Dia