Zuhause / Tape / 3380-48MMX45M
minImg
3380-48MMX45M
3M
Produkt-Nr.:
3380-48MMX45M
Hersteller:
3M
Beschreibung:
FOIL TAPE 3380 48MMX45M
Benutzer handbuch
Usage Holding, Joining, Sealing
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0013" (1.3 mils, 0.033mm)
Color Silver
Backing, Carrier Aluminum Foil
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier 0.0020" (2.0 mils, 0.050mm)
Thickness 0.0033" (3.3 mils, 0.084mm)
Series 3380
Length 147.6' (44.9m) 49.2 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Aluminum Foil
Width 1.89" (48.00mm)