34W-NWR28H-CRO
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
34W-NWR28H-CRO
Beschreibung:
PMI .190" 28VDC FLUSH WIRE RED
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 35°
Panel Cutout Dimensions 0.19" (4.83mm)
Millicandela Rating 2180mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series 30
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 16.5mA
Lens Size 6.35mm Dia