Zuhause / Tape / 351-48MMX50M
minImg
351-48MMX50M
3M
Produkt-Nr.:
351-48MMX50M
Hersteller:
3M
Beschreibung:
CLEAR 48MM X 50M BULK
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 39°F ~ 79°F (4°C ~ 26°C)
Thickness - Adhesive 0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polypropylene Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness 0.0035" (3.5 mils, 0.089mm)
Series Scotch® 351
Length 164' (50.0m) 54.7 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Box Sealing
Width 1.89" (48.00mm)