3520160RJT
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
3520160RJT
Paket:
2512
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
RES SMD 160 OHM 5% 1W 2512
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 160 Ohms
Series 3520, CGS
Power (Watts) 1W