Zuhause / Tape / 353-48MMX50M
minImg
353-48MMX50M
3M
Produkt-Nr.:
353-48MMX50M
Hersteller:
3M
Beschreibung:
CLEAR 48MM X 50M BULK
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 39°F ~ 79°F (4°C ~ 26°C)
Thickness - Adhesive 0.0009" (0.9 mils, 0.023mm)
Color Tan
Backing, Carrier Polyester Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness 0.0019" (1.9 mils, 0.048mm)
Series Scotch® 353
Length 164' (50.0m) 54.7 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Sealing
Width 1.89" (48.00mm)