3600A/68SF
3M
Produkt-Nr.:
3600A/68SF
Hersteller:
3M
Beschreibung:
MULTI-PAIR 68COND 28AWG BLK 100'
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Usage Communication, Computer, Control
Cable Type Multi-Pair
Shield Type Foil, Braid
Shield Material Aluminum; Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0260" (0.660mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 28 AWG
Ratings -
Series 3600X
Shield Coverage 100%, 90%
Length 100.0' (30.5m)
Conductor Insulation Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage 30 V
Mfr 3M
Conductor Strand 7/36
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color Black
Features Splice Free
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.360" (9.14mm)
Base Product Number 3600A