36501J15NJTDG
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
36501J15NJTDG
Paket:
0603 (1608 Metric)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
FIXED IND 15NH 700MA 170MOHM SMD
Auf Lager : 2881
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 35 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Inductance 15 nH
Series 3650, Sigma Inductors
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 4GHz