36501J5N6GTDG
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
36501J5N6GTDG
Beschreibung:
FIXED IND 5.6NH 700MA 170MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Inductance 5.6 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.8GHz