36DX304G015DJ2A
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
36DX304G015DJ2A
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP ALUM 300000UF 15V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.752" (222.30mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 15 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.079" Dia (78.20mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 36DX
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 300000 µF