3EZ3.6D2/TR12
Microsemi Corporation
Produkt-Nr.:
3EZ3.6D2/TR12
Paket:
DO-204AL (DO-41)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE ZENER 3.6V 3W DO204AL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Microsemi Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V