Zuhause / Tape / 3M 1205 CIRCLE-2.500"-100
minImg
3M 1205 CIRCLE-2.500"-100
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 1205 CIRCLE-2.500"-100
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE ELECT AMB 2 1/2" DIA 100/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Color Amber
Backing, Carrier Polyimide
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Series 1205
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 32°F ~ 311°F (0°C ~ 155°C)
Shelf Life 60 Months
Package Bulk
Tape Type Electrical
Width 2.50" (63.50mm) 2 1/2" dia