Zuhause / Tape / 3M 363 CIRCLE-0.5"-250
minImg
3M 363 CIRCLE-0.5"-250
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 363 CIRCLE-0.5"-250
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE GLASS CLOTH 1/2" DIA 250/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0039" (3.9 mils, 0.099mm)
Color Silver
Backing, Carrier Aluminum Foil
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0034" (3.4 mils, 0.086mm)
Thickness 0.0073" (7.3 mils, 0.185mm)
Series 363
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -65°F ~ 600°F (-54°C ~ 316°C)
Shelf Life 36 Months
Package Bulk
Tape Type Glass Cloth
Width 0.50" (12.70mm) 1/2" dia