Zuhause / Tape / 3M 401+ CIRCLE-1.500"-500
minImg
3M 401+ CIRCLE-1.500"-500
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 401+ CIRCLE-1.500"-500
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE GREEN 500/ROLL
Benutzer handbuch
Usage Masking, Protection, Sealing
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Green
Backing, Carrier Crepe Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0067" (6.7 mils, 0.170mm)
Series 401+
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -
Shelf Life 12 Months
Package -
Tape Type Masking
Width 1.50" (38.10mm) 1 1/2" dia