Zuhause / Tape / 3M 401+ CIRCLE-1.750"-250
minImg
3M 401+ CIRCLE-1.750"-250
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 401+ CIRCLE-1.750"-250
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE GREEN 250/ROLL
Benutzer handbuch
Usage Masking, Protection, Sealing
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Green
Backing, Carrier Crepe Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0067" (6.7 mils, 0.170mm)
Series 401+
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -
Shelf Life 12 Months
Package -
Tape Type Masking
Width 1.75" (44.45mm) 1 3/4" dia