Zuhause / Tape / 3M 4052 CIRCLE-1.25"-500
minImg
3M 4052 CIRCLE-1.25"-500
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 4052 CIRCLE-1.25"-500
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE DBL COAT 1 1/4" DIA 500/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Black
Backing, Carrier Polyurethane Foam
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0313" (31.3 mils, 0.794mm)
Series 4052
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 220°F (104°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.25" (31.75mm) 1 1/4" dia