Zuhause / Tape / 3M 4056 CIRCLE-1.75"-250
minImg
3M 4056 CIRCLE-1.75"-250
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 4056 CIRCLE-1.75"-250
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE DBL COAT 1 3/4" DIA 250/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Black
Backing, Carrier Polyurethane Foam
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0625" (62.5 mils, 1.588mm)
Series 4056
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 220°F (104°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.75" (44.45mm) 1 3/4" dia