Zuhause / Tape / 3M 425 CIRCLE-1.750"-250
minImg
3M 425 CIRCLE-1.750"-250
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 425 CIRCLE-1.750"-250
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE ALUM FOIL 1 3/4" DIA 250/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0018" (1.8 mils, 0.046mm)
Color Silver
Backing, Carrier Aluminum, Dead Soft
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0028" (2.8 mils, 0.071mm)
Thickness 0.0046" (4.6 mils, 0.117mm)
Series 425
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -65°F ~ 300°F (-54°C ~ 149°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Aluminum Foil
Width 1.75" (44.45mm) 1 3/4" dia