Zuhause / Tape / 3M 433 CIRCLE-0.933"-500
minImg
3M 433 CIRCLE-0.933"-500
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 433 CIRCLE-0.933"-500
Beschreibung:
TAPE ALUM FOIL 0.93" DIA 500/RL
Benutzer handbuch
Usage Heat Dissipation, Reflection
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0016" (1.6 mils, 0.041mm)
Color Silver
Backing, Carrier Aluminum Foil
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness 0.0036" (3.6 mils, 0.091mm)
Series 433
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -65°F ~ 600°F (-54°C ~ 316°C)
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Aluminum Foil
Width 0.93" (23.70mm) dia