Zuhause / Tape / 3M 438 CIRCLE-1.750"-250
minImg
3M 438 CIRCLE-1.750"-250
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 438 CIRCLE-1.750"-250
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE ALUM FOIL 1 3/4" DIA 250/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0022" (2.2 mils, 0.056mm)
Color Silver
Backing, Carrier Aluminum Foil
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness 0.0072" (7.2 mils, 0.183mm)
Series 438
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -65°F ~ 300°F (-54°C ~ 149°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Aluminum Foil
Width 1.75" (44.45mm) 1 3/4" dia