Zuhause / Tape / 3M 4380 CIRCLE-2.750"-100
minImg
3M 4380 CIRCLE-2.750"-100
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 4380 CIRCLE-2.750"-100
Beschreibung:
TAPE ALUM FOIL 2 3/4" DIA 100/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0013" (1.3 mils, 0.033mm)
Color Silver
Backing, Carrier Aluminum Foil
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness 0.0033" (3.3 mils, 0.084mm)
Series 4380
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -30°F ~ 300°F (-34°C ~ 150°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Aluminum Foil
Width 2.75" (69.85mm) 2 3/4" dia