Zuhause / Tape / 3M 4462B CIRCLE-1.5"-100
minImg
3M 4462B CIRCLE-1.5"-100
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 4462B CIRCLE-1.5"-100
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE DBL COAT 1 1/2" DIA 100/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Black
Backing, Carrier Polyethylene Foam
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0313" (31.3 mils, 0.794mm)
Series 4462B
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 120°F (49°C) Max
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.50" (38.10mm) 1 1/2" dia