Zuhause / Tape / 3M 4462W CIRCLE-0.563"-2000
minImg
3M 4462W CIRCLE-0.563"-2000
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 4462W CIRCLE-0.563"-2000
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE DBL COAT 9/16" DIA 2000/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color White
Backing, Carrier Polyethylene Foam
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0313" (31.3 mils, 0.794mm)
Series 4462W
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 120°F (49°C) Max
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.56" (14.30mm) 9/16" dia
Adhesive Rubber
Base Product Number 4462W