Zuhause / Tape / 3M 4466W CIRCLE-0.5"-5
minImg
3M 4466W CIRCLE-0.5"-5
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 4466W CIRCLE-0.5"-5
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE DBL COAT WHT 1/2" DIA 5/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color White
Backing, Carrier Polyethylene Foam
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0625" (62.5 mils, 1.588mm)
Series 4466W
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 120°F (49°C) Max
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.50" (12.70mm) 1/2" dia
Adhesive Rubber
Base Product Number 4466W