Zuhause / Tape / 3M 4496W CIRCLE-1.5"-5
minImg
3M 4496W CIRCLE-1.5"-5
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 4496W CIRCLE-1.5"-5
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE DBL COATED 1 1/2" DIA 5/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color White
Backing, Carrier Polyethylene Foam
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0625" (62.5 mils, 1.588mm)
Series 4496W
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 158°F (70°C) Max
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.50" (38.10mm) 1 1/2" dia
Adhesive Acrylic, 430
Base Product Number 4496W