Zuhause / Tape / 3M 4646 CIRCLE-1.25"-500
minImg
3M 4646 CIRCLE-1.25"-500
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 4646 CIRCLE-1.25"-500
Beschreibung:
TAPE DBL COAT 1 1/4" DIA 500/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Thickness - Adhesive 0.0200" (20.0 mils, 0.508mm)
Color Gray
Backing, Carrier Polyethylene Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness 0.0250" (25.0 mils, 0.635mm)
Series VHB™ 4646
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 300°F (149°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.25" (31.75mm) 1 1/4" dia