Zuhause / Tape / 3M 465 CIRCLE-1.750"-100
minImg
3M 465 CIRCLE-1.750"-100
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 465 CIRCLE-1.750"-100
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE SPLIC CLR 1 3/4" DIA 100/RL
Benutzer handbuch
Usage Bonding
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive 0.0020" (2.0 mils, 0.050mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polycoated Kraft Liner
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0055" (5.5 mils, 0.140mm)
Series 465
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 70°F ~ 100°F (21°C ~ 38°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Adhesive Transfer
Width 1.75" (44.45mm) 1 3/4" dia