Zuhause / Tape / 3M 4910 CIRCLE-1.75"-250
minImg
3M 4910 CIRCLE-1.75"-250
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 4910 CIRCLE-1.75"-250
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE DBL COAT 1 3/4" DIA 250/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Thickness - Adhesive 0.0350" (35.0 mils, 0.889mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polyethylene Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness 0.0400" (40.0 mils, 1.016mm)
Series VHB™ 4910
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.75" (44.45mm) 1 3/4" dia