Zuhause / Tape / 3M 4936 CIRCLE-1.75"-250
minImg
3M 4936 CIRCLE-1.75"-250
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 4936 CIRCLE-1.75"-250
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE DBL COAT 1 3/4" DIA 250/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Thickness - Adhesive 0.0220" (22.0 mils, 0.559mm)
Color Gray
Backing, Carrier Acrylic Foam
Product Status Discontinued at Digi-Key
Thickness - Backing, Carrier 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Thickness 0.0250" (25.0 mils, 0.635mm)
Series VHB™ 4936
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.75" (44.45mm) 1 3/4" dia