Zuhause / Tape / 3M 501+ CIRCLE-6.500"-100
minImg
3M 501+ CIRCLE-6.500"-100
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 501+ CIRCLE-6.500"-100
Beschreibung:
TAPE MASK PUR 6 1/2" DIA 100/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Purple
Backing, Carrier Crepe Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0073" (7.3 mils, 0.185mm)
Series 501+
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 300°F (149°C) Max
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Masking
Width 6.50" (165.10mm) 6 1/2" dia