Zuhause / Tape / 3M 5962 CIRCLE-0.5"-250
minImg
3M 5962 CIRCLE-0.5"-250
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 5962 CIRCLE-0.5"-250
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE DBL COATED 1/2" DIA 250/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Thickness - Adhesive 0.0570" (57.0 mils, 1.448mm)
Color Black
Backing, Carrier Polyethylene Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness 0.0620" (62.0 mils, 1.575mm)
Series VHB™ 5962
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 250°F (121°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.50" (12.70mm) 1/2" dia