Zuhause / Tape / 3M 600 CIRCLE-0.313"-250
minImg
3M 600 CIRCLE-0.313"-250
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 600 CIRCLE-0.313"-250
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE FILM CLR 5/16" DIA 250/ROLL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive 0.0008" (0.8 mils, 0.021mm)
Color Clear
Backing, Carrier Paklon™ Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness 0.0023" (2.3 mils, 0.058mm)
Series Scotch® 600
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Film
Width 0.31" (7.87mm) 5/16" dia