Zuhause / Tape / 3M 7419 CIRCLE-3.500"-100
minImg
3M 7419 CIRCLE-3.500"-100
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 7419 CIRCLE-3.500"-100
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE FILM AMB 3 1/2" DIA 100/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0008" (0.8 mils, 0.021mm)
Color Amber
Backing, Carrier Polyimide
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness 0.0018" (1.8 mils, 0.046mm)
Series 7419
Length -
Shelf Life Start Date of Delivery
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Film
Width 3.50" (88.90mm) 3 1/2" dia