Zuhause / Tape / 3M 850S CIRCLE-0.75"-250
minImg
3M 850S CIRCLE-0.75"-250
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 850S CIRCLE-0.75"-250
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE MASKING SIL 3/4" DIA 250/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Color Silver
Backing, Carrier Polyester Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0009" (0.9 mils, 0.023mm)
Thickness 0.0019" (1.9 mils, 0.048mm)
Series 850
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -60°F ~ 300°F (-50°C ~ 150°C)
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Masking
Width 0.75" (19.05mm) 3/4" dia