Zuhause / Tape / 3M 8901 CIRCLE-1.250"-500
minImg
3M 8901 CIRCLE-1.250"-500
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 8901 CIRCLE-1.250"-500
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE SPLIC BLU 1 1/4" DIA 500/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Color Blue
Backing, Carrier Polyester
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0009" (0.9 mils, 0.023mm)
Thickness 0.0024" (2.4 mils, 0.061mm)
Series 8901
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -60°F ~ 400°F (-50°C ~ 204°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Splicing
Width 1.25" (31.75mm) 1 1/4" dia