Zuhause / Tape / 3M 8905 CIRCLE-0.250"-2000
minImg
3M 8905 CIRCLE-0.250"-2000
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 8905 CIRCLE-0.250"-2000
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE SPLIC BLU 1/4" DIA 2000/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Color Blue
Backing, Carrier Polyester
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness 0.0065" (6.5 mils, 0.165mm)
Series 8905
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -60°F ~ 400°F (-50°C ~ 204°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Splicing
Width 0.25" (6.35mm) 1/4" dia