Zuhause / Tape / 3M 9088 CIRCLE-0.563"-250
minImg
3M 9088 CIRCLE-0.563"-250
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 9088 CIRCLE-0.563"-250
Beschreibung:
TAPE DBL COATED 9/16" DIA 250/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Clear
Backing, Carrier -
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0083" (8.3 mils, 0.211mm)
Series 9088
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.56" (14.30mm) 9/16" dia