Zuhause / Tape / 3M 9472LE CIRCLE-3.500"-100
minImg
3M 9472LE CIRCLE-3.500"-100
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 9472LE CIRCLE-3.500"-100
Beschreibung:
TAPE ADHSV TRAN 3 1/2" DIA 100RL
Benutzer handbuch
Usage Bonding
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive 0.0052" (5.2 mils, 0.132mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polycoated Kraft Liner
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0042" (4.2 mils, 0.107mm)
Thickness 0.0094" (9.4 mils, 0.239mm)
Series 9472LE
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -40°F ~ 300°F (-40°C ~ 149°C)
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Adhesive Transfer
Width 3.50" (88.90mm) 3 1/2" dia