Zuhause / Tape / 3M 9490LE CIRCLE-1.750"-100
minImg
3M 9490LE CIRCLE-1.750"-100
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M 9490LE CIRCLE-1.750"-100
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE DBL COAT 1 3/4" DIA 100/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive 0.0062" (6.2 mils, 0.157mm)
Color Clear
Backing, Carrier Carrier - Polyester, Liner - Polycoated Kraft
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0005" (0.5 mils, 0.013mm)
Thickness 0.0067" (6.7 mils, 0.170mm)
Series 9490LE
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.75" (44.45mm) 1 3/4" dia