3M CN4490 CIRCLE-0.875"-250
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M CN4490 CIRCLE-0.875"-250
Beschreibung:
RF EMI SHIELDING TAPE 0.875"
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Shape Circular
Material Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
Thickness - Overall 0.002" (0.05mm)
Product Status Obsolete
Series CN-4490
Type Shielding Tape
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Shelf Life 60 Months
Package Bulk
Width 0.875" (22.23mm)