Zuhause / Tape / 3M RP16 CIRCLE-3.5"-100
minImg
3M RP16 CIRCLE-3.5"-100
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M RP16 CIRCLE-3.5"-100
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE DBL COAT 3 1/2" DIA 100/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Gray
Backing, Carrier Acrylic Foam
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0160" (16.0 mils, 0.406mm)
Series VHB™ RP16
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 3.50" (88.90mm) 3 1/2" dia