Zuhause / Tape / 3M RP25 CIRCLE-0.5"-5
minImg
3M RP25 CIRCLE-0.5"-5
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M RP25 CIRCLE-0.5"-5
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE DBL COAT GRAY 1/2" DIA 5/RL
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Gray
Backing, Carrier Acrylic Foam
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0250" (25.0 mils, 0.635mm)
Series VHB™ RP25
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.50" (12.70mm) 1/2" dia