Zuhause / Tape / 3M RP32 CIRCLE-0.75"-250
minImg
3M RP32 CIRCLE-0.75"-250
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M RP32 CIRCLE-0.75"-250
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE DBL COATED 3/4" DIA 250/RL
Benutzer handbuch
Usage Bonding
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Gray
Backing, Carrier Acrylic Foam
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0320" (32.0 mils, 0.813mm)
Series VHB™ RP32
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.75" (19.05mm) 3/4" dia