Zuhause / Tape / 3M VG-516B-0.75"X36YD
minImg
3M VG-516B-0.75"X36YD
3M (TC)
Produkt-Nr.:
3M VG-516B-0.75"X36YD
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
DOUBLE COATED FOAM TAPE 0.75"X36
Auf Lager : 5
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Usage Vibration Damping
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0018" (1.8 mils, 0.046mm)
Color Black
Backing, Carrier Polyethylene Foam
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0625" (62.5 mils, 1.588mm)
Thickness 0.0660" (66.0 mils, 1.700mm)
Series VG516
Length 108' (32.9m) 36 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Sided Foam
Width 0.75" (19.05mm) 3/4"